edudladrobina@gmail.com

tel. 513-402-620

     Warsztaty z uczniami ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum prowadziła pani Małgorzata Mikołajewska. Młodzi artyści wybierali różne miejsca, które pociągały ich swoim urokiem. Największą popularnością cieszyła się tzw. aleja topolowa (pisownia małą literą, gdyż nie jest to nazwa własna — ulica nazywa się Plebanka).    

     Uczniowie wykonali prace plastyczne, z których największym uznaniem cieszyła się praca Klaudii Mikołajewskiej wykonana oryginalną techniką — za pomocą korektora.

                   

 

    Jednocześnie zostały wykonane przez pana Marka Kacprzaka fotografie miejsc wybranych przez uczniów. 

      Na fotografii widać właśnie aleję topolową, pomnik przyrody, którego utrzymanie kosztuje co prawda krocie, ale z drugiej strony jest to miejsce  niezwykle urokliwe i bardzo dobrze znane mieszkańcom Drobina. Jest też niezwykłą atrakcją dla gości przybywających regularnie do Ośrodka Buddyjskiego w Kucharach.

              

     Praca Klaudii zmieniła to miejsce w sposób nie tylko artystyczny, ale wręcz magiczny. Rodzi się filozoficzne pytanie: co w tej sytuacji jest bardziej pociągające — która aleja?

     II miejsce w konkursie plastycznym Drobin w kolorach i kształtach zajął Patryk Mikołajewski, a jego praca pokazuje ni mniej ni więcej — również aleję topolową, ale tym razem w kolorach.

                     

     Praca Patryka jest niezwykła ze względu nie tylko na kolorystykę, ale również perspektywę, która — niemal w  fizyczny sposób — wciąga oglądającego, niemalże zasysa w głąb.

     Na dalszych stronach znajdziecie reprodukcje prac innych uczniów, którzy również w niezwykle ciekawy sposób pokazali to miejsce Trzeba przyznać, że ich widzenie alei topolowej jest również niezwykle intrygujące. Jury stanęło przed niebywale trudnym zadaniem, próbując wybrać najlepsze prace. Problem polegał na tym, że wszystkie były na bardzo wysokim poziomie plastycznym, przy jednoczesnym zróżnicowaniu technik, kolorystyki i punktów widzenia.